Sevgili..

    "Acıdı mı?" demiştim. Acıdığını bildiğimden sormuştum ama O  "acımadı" demişti.

  Anladım! Bildiğimden çok daha fazla acıtmışım.

Ben seni yapayalnız arkamda bırakmayı hiç düşünmedim ama gitmeliyim. Şimdi sana neden gittiğimi de söylemem gerek belki ama... Hiç bir sebebi yokken gitmeliyim. Bir sebep arayacak kadar bıkmamalıyım senden. Seni hep sevecen hatırlamalıyım. Hep şişmiş gözlerle uyanışın gelmeli aklıma. Dışarı çıkmadan önce saatlerce saçınla başınla uğraşıp sonra da "beğenmedim" deyip yatak odasında bunalıma girişin gelmeli aklıma... Gülmeliyim. Sen anmak istediğim birisin, bir on yıl sonra gördüğümde sımsıkı sarılabilmeliyim mesela. "Bitti, yaşanmamalıydı" denmemeli arkasından. Biliyorum! Kızgınsın şimdi sen bana. Ama geçecek, onu da biliyorum. Anlam veremiyorsun belki!  Belki anlamı kalsın istemedim sende.

    Sen her şeye bir renkle cevap verirsin. Bu ne kırmızı ne mavi. "Renksiz bir hayat bana göre değil "demiştin hatırlıyor musun? Deniz kenarındaydık ve sen yeşil bir elbise giymiştin. Tepede yarım bir ay vardı ama hiç romantik değildim ben o gün. Ne deniz kokusu ne martılar nede ayın o şapşal yüzü duygularımı kımıldatıyordu. Sırf sen mutlu ol diye sana şiir okumak istedim ama gitti kelimeler sessiz kaldım. Bana kızmadın sen. Kızamadın. Belki içerledin ama kızamadın. Kızmalıydın. O zaman gitmezdim belki. Bana kızabilsen böyle olmazdı belki. Bir başkasını koynuma aldığım o gece var ya; hani eve geldiğimde uyumuş numarası yapıyordun. Ben üstümü çıkarmaya üşenip yanına yatmış ve sana sarılmıştım. Sende nefesini düzenlemeye çalışıyordun, uyku numaran anlaşılmasın diye. Hatırlıyor musun? Ben uyudum ve sen ağladın. Banyoda yüzünü yıkadın, biraz da su içtin ve yanıma geldin, yattın.

    Terk etmeliydin ve ben yalnız uyanmalıydım, güzelim! Sen bana sımsıkı sarılmış uyuyordun. Sanki bir yere kaçacakmışım gibi sarıyordu kolların beni ve gözlerini sımsıkı yummuştun. Kim bilir hangi kâbusa yumuluydu o gözlerin?

    Sen beni affettin kendince. Bense affetmemeni istedim. Hak etmeden almam ki ben!!! Sence sevgi bunlara karşılık verebilecek kadar değersiz mi sevgili? Ben seni aldattım ve sen beni sevdin. Sana yalan söyledim ve beni sevdin sana kötü davrandım yine sevdin. Hatırlıyor musun vücudundaki morlukları? Aynada onlara bakarken yakalamıştım seni. İçini çeke çeke ağlamıştın. Hatırlıyor musun? Karşılığı? Beni sevdin!!!
  
   Senin sevgin değersiz be güzelim. Her şeye karşı verebildiğin, her yere sere serpe saçabildiğin bir şey senin için sevgi. Belki gitmezdim. Ama sen çok sevgilisin..

Rebeka Birgül Çetin

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !