bazen saf ve beyaz

  Zordu göze aldıklarım unutmadım geçmişi!  Battı derine dibe, gelmedi ufuk çizgisinde mucizeler!Gelmedi hayatın kelebekleri... 

  Zamanın uçarı gevezeliğine aldırmadım, oda geçip gitti yanımdan, başımdan. Bir avuç toprağa bir geçmişi mi vereyim! yaşanmış, yaşanmaya adanmış herşeyi ona mı teslim edeyim? Tırnaklarımın kanını hatırlamaz mı o toprak? Onuda saklar, yutar mı geçmiş gibi?

   Kırmızıya ... kırmızıya adanmış bir mahzenin, rüzgarda eriyip yokolması yada rüzgarla dünyaya yayılması? Hangisi kabule makuldu de; ikisinin birden pencesinde salındı anılarım? Yada anılarının acımasızlğını nasılda bana sattı kırmızı??

   Şimdi karışyor herşey. Şizofren bir günlüğü gömmek kadar kararsız herşey. Gelgitlerde yazılmış, geliş gidişleri karıştırmış, bir yaşlının yarı vurgun yemiş hafızası gibi. Senin mi benim mi bu hatıralar? Bana batan acıtan ne varsa senin mi, benim mi? Hatırama gelmiş, geçmişime, herşeyime ortak! yada bir hırsız ? Çaldığının yerine baska birsey koyabilecek ve onu benimsetecek kadr vicdanı ve marifeti olan bir hırsız? Kabul edilebilir mi? Benleşmen yada senleşmem! "Asla" dediğimi kabul etmem? Şimdi ne bu olanlar yada ne olmalıydı bunlar?

   Ben mi karıştırdım renkleri yoksa sen mi bulandın bana anlamadım. Ne şizofren seviyorum seni! bir kırmızı , mavi , yeşil... bazen en sevmedigim bazen en sevdigim tonda. Bazen karmakarısık bazen saf ve beyaz..


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !